Węgierski jasnowidz Ferenc Kossutthany

Odpowiednikiem naszego Ossowieckiego jest węgierski jasnowidz Ferenc Kossutthany. Już przed I wojną światową wsławił się trafnością przewidywań przyszłości. Dotyczyły one losów monarchii i Węgier. Przewidział rezultat przegranej przez Niemców I wojny światowej. Przepowiedział, że Węgry stracą Siedmiogród i Karpaty. Zachował się krótki zapis dotyczący III wojny światowej, który brzmi:

„Na północy woda zaleje wybrzeża i zniszczy wiele miast. W przyrodzie nastąpi straszna katastrofa. Czegoś podobnego ludzkość jeszcze nie oglądała. (…) Jednak będzie to dopiero wstęp do okropnych wydarzeń, które potem nastąpią (…) Wtedy nagle z godziny na godzinę wybuchnie straszna wojna (III) W tym czasie nie chciałbym żyć, a w każdym razie nie w pobliżu oceanu (…) Wybrzeża Europy, Anglii i Ameryki zostaną zalane potężną falą wody. Rozpocznie się wojna, lecz potrwa krótko. Jeden z przeciwników będzie się starał wytruć ludność gazem, ale z powodu przeciwnego wiatru, to mu się nie uda. Nastąpi zaćmienie Słońca. W wojnie tej będą poszkodowani zarówno żółci, jak i czerwoni.

Po tej wojnie nastąpi okres krwawo okupionego pokoju. Zjednoczona Europa będzie wiodła spokojne i szczęśliwe życie. W Stolicy Apostolskiej kontynuowany jest proces beatyfikacyjny Sługi Bożego ks. Bronisława Markiewicza, założyciela Zgromadzenia Księży Michaelitów. W 1863 r. Bronisław Markiewicz jako uczeń gimnazjalny wraz z kolegami był świadkiem niezwykłego wydarzenia. 3 maja na jednej z ulic Przemyśla podszedł do nich dziwny i tajemniczy młodzieniec z różańcem w ręku o jaśniejącej twarzy, który powiedział:

„Pokój wam, słudzy i służebnice Pańscy! Ponieważ Pan was więcej umiłował, aniżeli inne narody, dopuścił na was ten ucisk, abyście oczyściwszy się z grzechów waszych, stali się wzorem dla innych narodów i ludów, które niebawem odbiorą karę sroższą od waszej w zupełności grzechów swoich. Oto już stoją zbrojne miliony wojsk z bronią w ręku straszliwie morderczą. Wojna będzie powszechna na całej kuli ziemskiej i tak krwawa, że naród położony na południu Polski wyginie w niej zupełnie. Groza w niej będzie tak wielka, i wielu ze strachu rozum postrada. Za nią przyjdą następstwa jej: głód i mór na bydło i dwie zarazy na ludzi, które więcej ludzi pochłoną aniżeli wojna sama.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>